Bike-O-Challenge

    Rozpis

1. ročník

Bike-O-Challenge

... Závod, který prověří nejen Vaše kolo ...

   Srdečně zveme všechny o-bikery a další sportovní nadšence do Železných hor na 1. ročník Bike-O-Challenge, který se uskuteční 22. – 23. 7. 2017 s centrem závodu v kempu Konopáč u Heřmanova Městce. Přijeďte se pokochat krásou Železných hor a prověřit nejen své mapové a cyklistické schopnosti, ale i týmového ducha.

 Jak již asi víte, tým pořadatelů Bike Adventure si dává roční pauzu, aby nabral síly na pořádání dalších ročníků. To motivovalo jeden z nejúspěspěšnějších týmů tohoto závodu – Ekonom Praha, potažmo Sporticus & Partner Elit, uspořádat v létě vlastní závod ve velmi podobném formátu.

 Bude se tradičně jednat o dvoudenní cyklo-orientační bodovací závod dvojic pro širší sportovní veřejnost. Trasu si volí každý sám s ohledem na bodové ohodnocení kontrol, aktuální fyzickou kondici a náladu. Cílem je nasbírat co nejvíc bodů v časovém limitu, který bude tradičně 6 a 4 hodiny.

 Bike-O-Challenge nahrazuje tento rok tradiční LETNÍ BEDŘICHOVSKOU PĚTIHODINOVKU. Je zařazen do seriálu závodů SHOCART LIGA 2017.

Pořadatelé:
Mirek & Markéta Kalinovi + SPORTICUS ORIENTEERING team

Datum závodu:
22.-23. července 2017

Centrum závodu:
Autokempink KONOPÁČ - Heřmanův Městec - 49.9374733N, 15.6474581E 

Přihlášky:
Online v přihláškovém formuláři na http://www.bike-o-challenge.cz/prihlaska.php
Přihlášky budou spuštěny 1.5.2017, uzavřeny budou 12.7.2017 (prodlouženo do neděle 16.7.2017), případné dohlášky poté již pouze emailem na základě možností pořadatelů.

Startovné:
1000 Kč za dvojici - !!! AKCE !!! – všichni přihlášení do 31.5.2017 dostanou v rámci startovného cyklistické ponožky od SPORTICUS.CZ, v přihlášce zvolte velikost.

250 Kč pro kategorii DĚTI - při přihlášce do 31.5. dostanou také ponožky zdarma

Zapůjčení SPORTIDENT (SI čip), pro ty, kteří nemají vlastní - 80 Kč

Platby za startovné hraďte převodem na účet 2800367248/2010 (Fio Banka). Jako variabilní symbol uveďte telefonní číslo (9 číslic), uvedené též v přihlášce. Bez zaplacení je přihláška neplatná.

Ubytování:
V autokempu Konopáč - ubytování si prosím zarezervujte sami na webu provozovatele - na místě jsou k dispozici jak chatky, tak pokoje + samozřejmě místo pro stany a karavany.
Pro ubytované bude k dispozici noční hlídaná úschovna kol.

Parkování:
Přímo v centru závodu dle pokynů pořadatelů.

Prezentace na akci:
21.7.2017 od 18:00 do 22:00
22.7.2017 od 8:00 do 9:00

Start:
Intervalový start ve vlnách. První startující v sobotu v 10:00, v neděli první start v 9:30. Očekáváme, že všechny dvojice vystartují v rámci 60 minut.
Startovní listina bude zveřejněna na webu závodu v týdnu před závodem.

Časový limit:
Sobota - limit 6 hodin
Neděle - limit 4 hodiny

Mapa:
Turistická mapa Mapy.cz 1:50000 (revize jaro 2017). Dvojice dostane automaticky dvě mapy.

Způsob ražení:
Průchod kontrolními body bude evidován pomocí elektronického systému SportIdent - účastníci, kteří mají vlastní SI čip, uvedou jeho číslo v přihlášce. Ostatním bude zapůjčen od pořadatelů (půjčovné 80 Kč, za ztrátu čipu bude účtována jeho cena 1 000 Kč), zájem uveďte v přihlášce. Pro závod je potřeba jeden SI čip na dvojici.

Vypsané kategorie:
MM – dvojice muž/muž
MM+ – dvojice muž/muž (součet věku nad 80 let)
MD – dvojice muž/žena
MD+ – dvojice muž/žena (součet věku nad 80 let)
DD – dvojice žena/žena
DD+ – dvojice žena/žena (součet věku nad 80 let)
RJ – dvojice rodič/junior (od 12 do 18 let)
DĚTI - děti od 5 do 15 let (možno s doprovodem i bez - bez doprovodu nutné podepsat souhlas rodičů) - trať s pevným pořadím kontrol na cca 15km

Team Challenge:
Pokud se více dvojic přihlásí pod shodným názvem týmu, může se zučastnit prestižní soutěže TEAM CHALLENGE. Tým, jehož nejlepší 3 dvojice získají v součtu nejvíce bodů, vyhrává tuto týmovou soutěž. Vyhlašovat budeme první tři nejlepší týmy. Dámské, mixové a veteránské dvojice budou zvýhodněny koeficientem.

Vyhlášení vítězů:
Pro první 3 dvojice v každé kategorii budou připraveny diplomy a ceny. Budou také vyhlášeni vítěžné dvojice po sobotní první etapě.

Školka:
V průběhu závodu bude k dispozici dětská školka pro děti od 3 let (mladší pouze po domluvě).

Doporučené vybavení:
Horské či trekingové kolo + mapník (umožňuje číst mapu za jízdy na kole) - na místě bude možné mapníky zapůjčit i zakoupit. Závodníci jsou sami odpovědni za své občerstveni v průběhu závodu

Pravidla a podmínky:
1. Každá dvojice obdrží při prezentaci závodu turistickou mapu se zakreslenými kontrolami. Bodové ohodnocení kontrol obdrží dvojice až po odstartování na mapovém startu.
2. Startuje se v pravidelných vlnách s intervaly - do startovní zóny je proto nutné dostavit se nejméně s 4 minutovou časovou rezervou tak, aby závodníci byli včas připraveni na svůj startovní čas. Jestliže se závodník dostaví později, přijde o své minuty bez náhrady.
3. Závodní limit je pevně stanovený a každá minuta navíc je penalizována. Přesné hodnoty penalizace budou uvedeny v pokynech před závodem.
4.Členové dvojice musí být v průběhu závodu stále ve vzdálenosti na doslech, na kontrolních bodech a v cíli musí být dvojice spolu.
5. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav kol atd. Závodí se za plného provozu, buďte tudíž ohleduplní k ostatním cyklistům a turistům. Účastníci závodí na vlastní nebezpečí.
6. Pořadatelé prosí závodníky o dodržování obecných zásad chování v přírodě, hlavně neježdění mimo cesty uvedené v mapě. Je nutné dodržovat Lesní zákon, zejména § 20.
7. Konání závodu umožnil státní podnik Lesy České republiky, s.p. - závod se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy ČR, jsou to tedy i vaše lesy, chovejme se tedy ohleduplně. Většina závodního prostoru se nachází v CHKO Železné hory.
8. Kapacita startujících je omezena, pořadatel si vyhrazuje právo ukončit přihlašování v momentě naplnění kapacity závodu (cca 200 dvojic).

Další informace:
Mirek Kalina                                    
+420 602 305 007
http://www.bike-o-challenge.cz/
mirek.kalina@sporticus.cz

mirek.kalina@sporticus.cz | +420 602 305 007